Strona Główna  • Forum zostanie zamknięte w przeciągu kilku dni. Jeśli ktoś chciałby zatrzymać swoją kartę, to ma na to jeszcze trochę czasu. W tym miejscu chciałybyśmy podziękować wszystkim graczom za czas, jaki spędzili na forum tworząc je z nami.
    Dziękujemy - Administracja Caledonii.
    Obecnie na forum mamy luty, 2023 rok, -5 stopni celsjusza, lekkie opady śniegu.

  • Pryzmat: Nadszedł czas kolejnych zmian. Zniesienie obozów to był zaledwie początek. Prezydent Donovan po miesiącu od zwycięstwa w wyborach, podjęła kolejny spory krok w kierunku uwolnieniu uciśnionych psioników. - Zdecydowałam, że zamykam projekt pryzmat. Psionicy, chociaż mają przewagę z mocami, to jednak dalej dzieci. Nie powinniśmy was wykorzystywać jako ochronę. Dlatego też wysyłam was na osiedle. Będziecie mieli tam zapewnione wszystko, co będzie potrzebne i będziecie mogli tam żyć bez strachu o jutro. - poinformowała ich dalej spokojnym tonem nie przerywając swojego wywodu, nawet jeśli usłyszała okrzyki protestu. Nie zamierzała się ugiąć. Już dosyć krzywdy wyrządzili tym dzieciakom. Starczy tego dobrego, pora im dać trochę wolności i chociaż namiastkę życia, które zostało im brutalnie wyrwane przez epidemię. W związku z powyższym członkowie biorący udział w projekcie, znanym pod nazwą Pryzmat zostali oddelegowani ze służby na zasłużony odpoczynek. Od teraz zamieszkają oni w niewielkim miasteczku położonym niedaleko Denver.


Poprzedni temat «» Następny temat
Fabuła
Autor Wiadomość
Admin


Wysłany: 2016-08-05, 15:21   Fabuła

Fabula

Rok 2016, w Stanach Zjednoczonych wybuchła epidemia ostrej młodzieńczej neurodegeneracji idiopatycznej (w skrócie OMNI), która przyczyniła się do śmierci ponad 80% dzieci w wieku od 10 do 14 lat. Pozostałe zaczęły wykazywać psioniczne zdolności, przez co otrzymały nazwę pokolenia Psi. Rząd podjął kroki w celu zwalczeniu choroby, większa część dzieci została przymusowo odebrana swoim rodzinom i wysłana do obozów rehabilitacyjnych, między innymi do Caledonii czy Thurmond, gdzie podejmowano wiele kroków w celu wyleczenia Psi.
Jaka jednak była prawda?
Obozy “rehabilitacyjne” podzieliły dzieci na kilka kolorów, które pozwoliły im sklasyfikować je ze względu na umiejętności. Począwszy od nieszkodliwych, a na tych najbardziej niebezpiecznych kończąc. I nie, nie próbowano im tam wcale pomóc, a zmuszano je do ciężkiej, bezsensownej pracy, byleby tylko znaleźć im zajęcie i odizolować od społeczeństwa.

Obecnie mamy rok 2022, obozy, określane jako rehabilitacyjne praktycznie opustoszały. Większość dzieci, z wyszczególnieniem tych najbardziej niebezpiecznych została zamordowana bądź wyzwolona. Dzieciaki, które zachorowały mają obecnie od 16 do 20 lat. Mimo to dzieciaki wciąż są ścigane i na siłę ściągane do obozów bądź sprzedawane.

Kraj ogarnął kryzys - państwo zostało praktycznie odcięte od reszty świata z powodu "epidemii". Granice zostały zamknięte, a ludzie, aby opłacić wysokie łapówki tropią dzieci i sprzedają do obozów bądź innych organizacji. Wiele miast zupełnie opustoszało, w niektórych zapanowała anarchia, a ludzie zaczęli okradać swoich sąsiadów, by mieć czym nakarmić rodziny. Rodziny... Kolejne dzieci zarażają się wirusem OMNI - jeśli nie przerodzi się on w Psi, umierają. Żaden ze scenariuszy nie jest jednak pozytywny - gdy u kolejnych dzieci wykryje się zdolności, od razu są odbierane swoim rodzicom. Powstał gigantyczny kryzys demograficzny, co się stanie z młodym pokoleniem, przyszłością narodu?

Na czele rządu stoi prezydent Gray - twórca obozów "rehabilitacyjnych", który co wieczór wygłasza orędzie do narodu. O tym, że leczenie Psi i szukanie leku na OMNI trwa i niedługo wszystko wróci do normy.

Wszystko wróci do normy...

Forum jest oparte na twórczości Alexandry Bracken.
Ostatnio zmieniony przez Kelly McCarthy 2016-11-13, 15:22, w całości zmieniany 7 razy  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
[ ZAMKNIĘTY ]
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Forum zostało otwarte 2016-08-15. Pomysł na nagłówek zaczerpnięty z Shine. Autorem systemu zakładek jest Noritoshi.
Strona wygenerowana w 0,018 sekundy. Zapytań do SQL: 10