Strona Główna  • Forum zostanie zamknięte w przeciągu kilku dni. Jeśli ktoś chciałby zatrzymać swoją kartę, to ma na to jeszcze trochę czasu. W tym miejscu chciałybyśmy podziękować wszystkim graczom za czas, jaki spędzili na forum tworząc je z nami.
    Dziękujemy - Administracja Caledonii.
    Obecnie na forum mamy luty, 2023 rok, -5 stopni celsjusza, lekkie opady śniegu.

  • Pryzmat: Nadszedł czas kolejnych zmian. Zniesienie obozów to był zaledwie początek. Prezydent Donovan po miesiącu od zwycięstwa w wyborach, podjęła kolejny spory krok w kierunku uwolnieniu uciśnionych psioników. - Zdecydowałam, że zamykam projekt pryzmat. Psionicy, chociaż mają przewagę z mocami, to jednak dalej dzieci. Nie powinniśmy was wykorzystywać jako ochronę. Dlatego też wysyłam was na osiedle. Będziecie mieli tam zapewnione wszystko, co będzie potrzebne i będziecie mogli tam żyć bez strachu o jutro. - poinformowała ich dalej spokojnym tonem nie przerywając swojego wywodu, nawet jeśli usłyszała okrzyki protestu. Nie zamierzała się ugiąć. Już dosyć krzywdy wyrządzili tym dzieciakom. Starczy tego dobrego, pora im dać trochę wolności i chociaż namiastkę życia, które zostało im brutalnie wyrwane przez epidemię. W związku z powyższym członkowie biorący udział w projekcie, znanym pod nazwą Pryzmat zostali oddelegowani ze służby na zasłużony odpoczynek. Od teraz zamieszkają oni w niewielkim miasteczku położonym niedaleko Denver.


Poprzedni temat «» Następny temat
Eventy
Autor Wiadomość
Admin


Wysłany: 2016-08-05, 15:41   Eventy

W tym temacie będziemy zamieszczać ogłoszenia o każdym evencie, który będzie się odbywał na forum, dlatego warto czasem tu zaglądać.
 
 
Valerie Cadle


18

Czerwona
syndykat-female http://i.imgur.com/WXYGpT9.png pryzmat-female http://i.imgur.com/gTiQdIs.png niezrzesz-female http://i.imgur.com/i3ry5YH.png liga-female http://i.imgur.com/wei1zSu.png

Wysłany: 2016-08-18, 13:28   
   Multikonta: MG, Willow, Lux

Południe Stanów Zjednoczonych. Największe siedlisko dilerów narkotykowych i największy plac działań Drug Enforcement Administration. Piach, Wielki Kanion, skały i kaktusy. Gigantyczne obszary niepokryte niczym. Brak gigantycznych budynków, ruchliwych ulic. Brak zielonych lasów.
Również nowy cel Ligi Dzieci - nowe przestrzenie, nowe możliwości. Masa niebezpiecznych dzieci Psi, które najprawdopodobniej przedostały się przez granice z Meksykiem - w końcu tam również wybuchła epidemia. Nowo powstałe obozy nie spełniają jednak odpowiednich kryteriów jak te, które znajdują się w samym środku Stanów Zjednoczonych. Jest tam z pewnością wiele cennych agentów, jednak łączniczka Ligi - Sasha Fletcher, najprawdopodobniej wpadła tam w niemałe tarapaty. To samo zresztą tyczy się agentki Naomi Charlton, która została schwytana przez wojsko. Liga zawsze staje w obronie swoich agentów - nie pozostawia ich na lodzie. A raczej w tym przypadku na piachu.
Obóz rehabilitacyjny w El Paso niesie ze sobą kolejne możliwości - jednak potrzeba o wiele więcej informacji na ten temat, zanim pośle się tam kogokolwiek. Dlatego też agenci są zmuszeni do zebrania jak największej liczby informacji.
Co na to wszystko John Alban? Nie jest do końca przekonany, czy rzeczywiście przeniesienie działań na południe kraju jest dobrym rozwiązaniem. Jednak Liga wciąż potrzebuje nowych, silnych rekrutów, którzy będą mogli zasilić jej szeregi.


Misja “Pustynny wiatr”
CEL: Dostanie się do strzeżonego obozu rehabilitacyjnego w Albuquerque i uratowanie z niego agentki Ligi Sashy Fletcher. Cel ma zostać przetransportowany do bazy Ligi Dzieci w Północnej Arizonie.

Plan misji:
» Dotarcie do obozu rehabilitacyjnego Albuquerque jako kolejny transport dzieci. Wejście jedynie dla agentów Psi.
» Odszukanie agentki Sashy Fletcher, pracującej w obozowej stołówce
» Opuszczenie obozu pod osłoną nocy
» Spotkanie z opiekunem na stacji benzynowej poza granicami miasta
» Transport ciężarówką do bazy Ligi Dzieci w Północnej Arizonie
Opiekun: Cissy Hemsley
Agenci:


Misja “Szklany sejf”
CEL: Wykradnięcie dokumentów dt. planów rozbudowy obozu w El Paso. Wykradnięcie dokumentów dt. transportów dzieci do obozu w El Paso.

Plan misji:
» Transport do Dallas w Teksasie, gdzie najprawdopodobniej przechowywane się dokumenty.
» Odcięcie budynku od prądu, a następnie unieszkodliwienie znajdujących się tam kontaktów.
» Przechwycenie wszystkich cennych dla Ligi informacji
» Powrót do bazy Ligi Dzieci w Północnej Arizonie przy pomocy ciężarówki.
Opiekun: Henry Donavan, Harrry Donavan
Agenci:

Misja “Błękitny kryształ”
CEL: Odbicie agentki Naomi Charlton z konwoju wiozącego ją przez Santa Fe. Rozbicie konwoju a następnie przetransportowanie jej do bazy Ligi Dzieci w Północnej Arizonie.
Plan misji:
» Zatrzymanie konwoju na obrzeżach miasta, unieszkodliwienie wszystkich kontaktów
» Wyciągnięcie z pojazdu agentki Charlton i przetransportowanie jej podstawionym wozem do obozu Ligi Dzieci w Północnej Arizonie.
Opiekun: Hayden Axford
Agenci:


Agenci chętni na jakąkolwiek z misji niech napiszą post niżej o treści "jestem chętny/a" - my przydzielimy was do jednej z nich. Jeśli bardzo chcecie zostać przydzieleni do jednej misji z jakąś osobą - wspomnijcie o tym. Oczywiście za misje każdy otrzyma odpowiednią liczbę punktów.
Zapisy zbierane są do poniedziałku (22) - później nie będzie można dołączyć! Wtedy też jest oficjalne rozpoczęcie misji. Pamiętajcie, że możecie zawsze przerwać trening czy grę z kimś aby wziąć udział w misji.
Z pewnością będzie ciekawe - bez obaw, nie będziecie w żaden sposób blokowani czy wiecznie ograniczani kośćmi. Oczywiście jeśli będziecie na misji, nie możecie być nigdzie indziej w bazie. Wciąż możecie odgrywać retrospekcje. Zapraszam! :)

Oczywiście event dotyczy tylko członków Ligi Dzieci.
 
 
Lounarie de Coudray20 lat

Czerwona
systema-female http://i.imgur.com/qSptghe.png pandemonium-female http://i.imgur.com/6Rdj5zO.png pryzmat-female http://i.imgur.com/gTiQdIs.png niezrzesz-female http://i.imgur.com/i3ry5YH.png

Wysłany: 2016-08-25, 22:05   
   Multikonta: Annabeth, Ceridwen, Mistrz Gry


“Tajemnicza wiadomość”

Od jakiegoś czasu w sieci oraz wszędzie, gdzie się da można spotkać zakodowaną informację:
(Musiałam przekleić szyfr do docka, bo rozciągnęło forum :< )

KLIK - Trudniejsza wersja, jeśli komuś się nudzi ;)
KLIK - Wersja łatwiejsza, dla laików. W kodzie nie ma polskich znaków. (czyli np. zamiast "ś" jest s)
_____________________________

Zapraszam na pierwszy event dla niezrzeszonych. Aby wziąć w nim udział wystarczy złamać szyfr i odkodować podaną wyżej informację, w której znajduje się data i miejsce startu eventu. Jeśli już będziecie je znali to w dzień startu napiszcie po prostu posta w podanym w szyfrze temacie ;)
Powodzenia!
 
 
Kelly McCarthy19 lat

Niebieska Matka Teresa
syndykat-female http://i.imgur.com/WXYGpT9.png niezrzesz-female http://i.imgur.com/i3ry5YH.png pandemonium-female http://i.imgur.com/6Rdj5zO.png lowcy-female http://i.imgur.com/RlDynJq.png owd-female http://i.imgur.com/baq9buf.png

Wysłany: 2016-09-05, 11:18   
   Multikonta: Szejn, Mistrz Gry, Cookie


"Koty i Myszy"

Zadanie będzie się składać z kilku części. Ochotnicy zostaną podzieleni na dwie grupy. Głównym celem będzie domek w lesie, gdzie znajduje się prawdopodobnie kilku łowców. Są uzbrojeni, nie wiadomo czy posiadają jakieś moce. W piwnicach zazwyczaj przetrzymują pojmane dzieci PSI, czekając na zabranie ich przez Obóz Rehabilitacyjny lub Ligę Dzieci. W pomieszczeniu zapętlony jest Biały Szum, jednak lekko zmodyfikowany. Nie obezwładnia zupełnie dzieci - nie mdleją przez niego ani nic w tym rodzaju. Jedynie uniemożliwia im używanie mocy PSI i powoduje lekki ból głowy.

Grupa I musi odwrócić uwagę strażników, kiedy to grupa II będzie starała się uwolnić “zakładników”.

Grupa I ma za zadanie odciągnąć jak najdalej SSP w las. Zabić ich bądź zgubić i powrócić do obozu.

Grupa II ma za zadanie uwolnić przetrzymywane w piwnicy dzieci, wcześniej wyłączając Biały Szum. Kolejnym etapem jest ucieczka i decyzja czy zabrać ocalałych do OWD, czy pozostawić ich samym sobie.


Grupa I
• Thora Soldberg
• Kelly McCarthy

Grupa II
• John White
• Dymitrij Taylor
• Leo Subaru

Event wystartuje w poniedziałek. Każdy niebawem dostanie PW o rozpoczęciu eventu i ogólnego zarysu działania.
 
 
Mistrz Gry


Milion lat

Mistrz GryWysłany: 2016-10-07, 13:17   
   Multikonta: Admin


Pryzmat - Alternatywny Świat- Drodzy agenci. Mam dla was propozycję nie do odrzucenia. Jesteście już w Pryzmacie. Jesteście tutaj rok, niektórzy dwa lata, inni są tutaj od początku epidemii. Ale to nieważne. Przez lata prowadzicie treningi, szkolicie swoje umiejętności. Chcecie być najlepsi, chcecie pokazać, że jesteście warci tego wszystkiego. Wielu z was chce brać udział w misjach, nie wiedząc nawet, co możecie tam zastać. Ale dziś, w dzisiejszym treningu pokażę wam co. Lata pracy nad generatorem wirtualnej rzeczywistości wreszcie przyniosły efekt. Zapewne gdyby nie pomoc Zielonych Psi, skończylibyśmy go za dziesięć lat. Jednak teraz jest tutaj. Z nami. I mamy dla was niespodziankę z nim związaną. To cudeńko potrafi wytworzyć wokół was rzeczywisty obraz. Przenieść was do innej rzeczywistości, gdzie wszystko wygląda zupełnie inaczej. Zostaniecie przeniesieni tam, do alternatywnego świata. Tam też postawimy was przez licznymi wyzwaniami, które mają nie tylko sprawdzić waszą umiejętność radzenia sobie z różnymi sytuacjami, panowania nad waszymi zdolnościami i współpracy. Nie mogę obiecać, że będzie łatwo. Wszelkie obrażenia, jakie tam odniesiecie będą realnymi obrażeniami. Nie możecie jednak stracić tam życia, a w przypadku ciężkich uszczerbków na zdrowiu macie możliwość komunikacji z nami i przerwania eksperymentu. Będziecie w dwuosobowych drużynach, plus będziecie mieli stałą możliwość komunikacji ze swoimi opiekunami. Będą mogli doradzać wam, pomagać w podejmowaniu decyzji. Cel tego badania - czyli to, do czego musicie dążyć zostanie przedstawiony każdej grupie już po wejściu do generatora. Dostaniecie oczywiście podstawowe uzbrojenie jak i oczywiście możecie używać swoich umiejętności - to również będzie brane pod uwagę. Pytania? - prezydent Grey popatrzył na zgromadzonych agentów. Kilka dłoni podniosło się do góry, komunikując chęć zadania pytania.
- Nie mamy na nie czasu - pokwitował i zszedł z wzniesienia.


Kilka zasad:
• Zapisy są w tym temacie pod tym postem. Możecie zapisywać siebie (samych) lub siebie z jakąś osobą - wtedy zostaniecie wysłani razem. Osoby, które zapisały się same, dostaną przydzielonego jakiegoś gracza bądź NPC. Nie martwcie się, wszyscy będą kogoś mieli.

• Oczywiście event jest tylko i wyłącznie dla graczy Pryzmatu
• Osoby, które zostały schwytane w ostatnich dniach do Pryzmatu/przewiezione z Ligi również mogą wziąć udział, w takim wypadku możecie po prostu wyjść z tematów (napisać post, że siedzicie tam i tam aż do końca lotu i z/t lub jako członkowie Ligi przetransportowani tutaj - nie obowiązuje was to. Wy już jesteście na miejscu)
• Osoby, które są w laboratorium również mogą wziąć udział - niech skontaktują się ze mną na GG i dogadamy to. Jeśli wyrażą chęć przeniesienia ich gier do retrospekcji (wyjątek) i kontynuowania ich (obecne fabuły) to jestem skłonna coś takiego zrobić.
• Wasze postacie podczas tej gry nie mogą zginąć, jednak mogą odnieść obrażenia. Wy możecie w każdej chwili przerwać waszą sesje (odegranie wciśnięcia guzika bezpieczeństwa)
• Możecie używać umiejętności Psi - to oczywiste. Są na to dwa sposoby:
- Zwykłe odegranie bez rzucania - po prostu odgrywacie jakąś akcję, musicie jednak pamiętać, że nie możecie opisywać jej efektu (chyba, że przewidywany efekt) - dopiero Mistrz Gry rozstrzygnie co się stało i czy wam wyszło.
- Odegranie z rzucaniem kostką - PRZED pisaniem posta rzucacie kostką dla danej umiejętności, jeśli wam się powiedzie, umiejętność zostanie użyta w taki sposób jaki chcecie i będzie miała na otoczenie taki wpływ, jaki tylko chcecie. (chyba, że będzie to serio coś nierealnego) Oczywiście w poście musi być link do rzutu.
• Każda sesja będzie miała następującą kolejkę: Gracz 1, Gracz 2, Mistrz Gry, Gracz 1...
• Podczas wykonywania zadań możecie otrzymać trzy podpowiedzi od swojego opiekuna - odgrywacie komunikację - po prostu krzyczycie, wiadomo, skoro to symulacja to z pewnością jesteście obserwowani. Wtedy zadajecie dane pytanie.
• Wasze zadania będą wymagały logicznego myślenia - będą to różne zagadki, kody, szyfry. Oczywiście będziecie pracowali nad nimi w grupach.
• No oczywiście dostaniecie punkty... Jednak tutaj zasady się zmieniają:
- Za każde dwa użycia umiejętności dostajecie 1 punkt
- Za każde dwa posty gry otrzymujecie 1 punkt.
Oczywiście sami musicie sobie je liczyć (te pierwsze, czyli używanie) i komunikować się z nami (Mistrz Gry/Valerie Cadle) przez PW/GG z dodowami.
• Pytania możecie zadawać na PW.
• Za kilka dni (przyszła środa, 12-10-2016) zostanie opublikowana lista kto z kim idzie. Wtedy też zacznie się event.
• Oczywiście żeby dołączyć do eventu musicie mieć wolny slot fabularny. Nie mamy tutaj bilokacji.

Zapraszam! :szatan:
 
 
Valerie Cadle


18

Czerwona
syndykat-female http://i.imgur.com/WXYGpT9.png pryzmat-female http://i.imgur.com/gTiQdIs.png niezrzesz-female http://i.imgur.com/i3ry5YH.png liga-female http://i.imgur.com/wei1zSu.png

Wysłany: 2016-10-13, 18:56   
   Multikonta: MG, Willow, Lux


Jeszcze raz bardzo was przepraszam za to, że event rozpoczynamy dopiero dziś. Miałam wczoraj spotkanie na uniwersytecie i wróciłam bardzo późno. Ale na szczęście zaowocowało to tym, że przygarnęliśmy kolejnego usera do naszego eventu. :brewki:

Gry - wszystkie gry prócz gry Kejran i Jodie (przenosimy je do retrospekcji tak jak obiecałam) mają zostać przerwane. Możecie walnąć po prostu "z/t" albo dać post, że wychodzicie czy cokolwiek takiego. Tak czy siak - jak zobaczę, że ktoś gra na evencie i w tematach, to będzie źle! Wszystkie retrospekcje mogą nadal zostać, to wiadome.

Posty piszecie w tematach, do których zostaniecie przydzieleni. Pierwszy post ma zawierać stawienie się w szatni i przebranie w specjalny uniform. Następnie każda z grup zostanie zapoznana z tym, co właściwie będzie ich celem. A potem już przystępujecie do działania.

Używanie umiejętności będzie wręcz obowiązkowe, jednak:
- Użycie umiejętności podczas wykonywania jakiegoś zadania (np. przesunięcie czegoś telekinezą, wejście w czyjeś myśli w celu odgadnięcia czegoś) nie wymaga rzutu kostką. Mistrz Gry będzie was powiadamiał kiedy jest właśnie taka sytuacja, więc nie ma się co martwić.
- Wszelkie próby ataku waszych kompanów/wpływania na nich wymaga rzutu kostką.

Czyli jeśli coś ma spory wpływ na drugiego gracza - musicie rzucać kostką.

Na czas tej misji mogę zostać waszym prywatnym konsultantem do spraw "Czy mogę zrobić to/tamto" jak i "czy muszę rzucać kostką jeśli chce zrobić to/tamto"
Jeżeli macie jakikolwiek problem bądź pytanie - moje GG to:57689586. Zapraszam! :hyhy:

Grupy:

Lounarie de Coudray & Lucas Witherdale http://caledonia.cba.pl/viewtopic.php?t=481
Richard & Carter http://caledonia.cba.pl/viewtopic.php?t=482
John & Alannah http://caledonia.cba.pl/viewtopic.php?t=483
Jodie & Kerstin http://caledonia.cba.pl/viewtopic.php?t=484
Toni & April http://caledonia.cba.pl/viewtopic.php?t=485
Lynn & Layla http://caledonia.cba.pl/viewtopic.php?t=486

W każdym z tych tematów kolejka jest dowolna. Tzn. Obojętnie, która osoba zacznie. ALE RADZĘ ZACZYNAĆ OD RAZU JAK TYLKO MACIE CZAS, NIE CZEKAJCIE NA DRUGĄ OSOBĘ ZE SWOJEJ PARY. PROSZĘ <3
_________________


 
 
Valerie Cadle


18

Czerwona
syndykat-female http://i.imgur.com/WXYGpT9.png pryzmat-female http://i.imgur.com/gTiQdIs.png niezrzesz-female http://i.imgur.com/i3ry5YH.png liga-female http://i.imgur.com/wei1zSu.png

Wysłany: 2016-11-12, 19:48   
   Multikonta: MG, Willow, Lux


Cześć! Przychodzę do was z eventem dla Pryzmatu. Niedługo będzie organizowane szkolenie w CIA, przez waszego ukochanego Donavana. Kilka osób już sobie zebrałam fabularnie i niestety nie mają już decyzji głosu, czy chcą uczestniczyć czy nie. :lol:

Jednak z chęcią wezmę więcej osób - wszystkich chętnych. Możecie pojechać, bądź zostać w Pryzmacie i użerać się z jego bratem. Ale!
Możecie pojechać jako:
- Ochotnicy, którzy zgłosili chęć rozwoju i wstąpienia w szeregi CIA.
- Osoby, które wcale się nie zgłosiły i ich postacie fabularnie raczej nie będą chciały, ale zostaną zmuszone. Oczywiście jeśli jakiś autor wyraża chęć wzięcia udziału ale wie, że jego postać jest słaba i pewnie nie będzie chciała, to niech pójdzie w tę opcję.

Trening będzie prowadzony w innej lokacji, będziecie tam mieli różne zadania, spotkania integracyjne, zostaniecie porozdzielani w zespoły a później wrócicie do Pryzmatu, skąd będziecie wysyłani na misje. Dostaniecie odznakę!

Oczywiście ludziki, które zostaną w Pryzmacie również będą miały zapewnioną grę. Też będzie się działo.

Zgłaszajcie się na moje PW/GG - możecie tam też przesyłać sugestie dotyczące eventu, wasze pomysły i tak dalej.
Zapisani:
- Richard Gray
- Sahir Nailah √
- Averly Sheridan √
- Toni Martin √
- Carter Hunt
- Kyle Lewis
- Daniel Manning
Jutro dostaniecie rozpiskę jak będzie wyglądało zdobywanie punktów.

Na evencie można dostać punkty za:
- 8 punktów za samo ukończenie szkolenia, czyli powrót do Pryzmatu z odznaką. Oczywiście jeśli nie będziecie wykonywali poleceń albo coś poważnie zawalicie, to nie ukończycie szkolenia.
- 1-5 punktów za misję/treningi. Wszystko to będzie zarządzane i każdy będzie mógł w nich uczestniczyć. Tam będzie liczyła się ilość postów. Jeśli ktoś będzie spowalniał kolejki, dostanie ich mniej.
- Nadal obowiązują punkty za ciekawe użycia umiejętności.
_________________


Ostatnio zmieniony przez Lux Bloomfield 2017-01-02, 00:18, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
[ ZAMKNIĘTY ]
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Forum zostało otwarte 2016-08-15. Pomysł na nagłówek zaczerpnięty z Shine. Autorem systemu zakładek jest Noritoshi.
Strona wygenerowana w 0,073 sekundy. Zapytań do SQL: 10