Strona Główna  • Forum zostanie zamknięte w przeciągu kilku dni. Jeśli ktoś chciałby zatrzymać swoją kartę, to ma na to jeszcze trochę czasu. W tym miejscu chciałybyśmy podziękować wszystkim graczom za czas, jaki spędzili na forum tworząc je z nami.
    Dziękujemy - Administracja Caledonii.
    Obecnie na forum mamy luty, 2023 rok, -5 stopni celsjusza, lekkie opady śniegu.

  • Pryzmat: Nadszedł czas kolejnych zmian. Zniesienie obozów to był zaledwie początek. Prezydent Donovan po miesiącu od zwycięstwa w wyborach, podjęła kolejny spory krok w kierunku uwolnieniu uciśnionych psioników. - Zdecydowałam, że zamykam projekt pryzmat. Psionicy, chociaż mają przewagę z mocami, to jednak dalej dzieci. Nie powinniśmy was wykorzystywać jako ochronę. Dlatego też wysyłam was na osiedle. Będziecie mieli tam zapewnione wszystko, co będzie potrzebne i będziecie mogli tam żyć bez strachu o jutro. - poinformowała ich dalej spokojnym tonem nie przerywając swojego wywodu, nawet jeśli usłyszała okrzyki protestu. Nie zamierzała się ugiąć. Już dosyć krzywdy wyrządzili tym dzieciakom. Starczy tego dobrego, pora im dać trochę wolności i chociaż namiastkę życia, które zostało im brutalnie wyrwane przez epidemię. W związku z powyższym członkowie biorący udział w projekcie, znanym pod nazwą Pryzmat zostali oddelegowani ze służby na zasłużony odpoczynek. Od teraz zamieszkają oni w niewielkim miasteczku położonym niedaleko Denver.


Poprzedni temat «» Następny temat
Pytania, skargi i zażalenia
Autor Wiadomość
Admin


Wysłany: 2016-08-05, 15:38   Pytania, skargi i zażalenia [Cytuj]

Macie jakieś pytania? Chcecie się na coś poskarżyć, albo złożyć zażalenie na pracę MG? W takim razie zapraszamy do pisania w tym temacie.
 
 
Marceline Abadeer20 lat

Czerwona
systema-female http://i.imgur.com/qSptghe.png niezrzesz-female http://i.imgur.com/i3ry5YH.png liga-female http://i.imgur.com/wei1zSu.png

Wysłany: 2016-08-16, 12:41   
   Multikonta: -
[Cytuj]

Propozycja, bo tak


No więc, moją propozycją jest dodanie pewnym boostów dla wszystkich/niektórych umiejętności, które osiągną poziom 10 (ew. pierwszy boost na 5, drugi na 10, ale to by zależało od samej umiejki).
Oczywiście nie polegałoby to na tym, że nagle z danej umiejki robi się super-hiper-duper OP moc, której nikt nie jest w stanie zatrzymać etc. Taki boost byłby niewielki, ot, coby gracze odczuwali, że jednak w jakiś sposób rozwijają swoją postać. Bo trening takich mocy nie powinien sprawiać tylko tego, że można nimi spamować jak słodkimi emotinkami na japońskim czacie.
Ogólne przykłady:
Umiejętność ma pewny zasięg działania - ów zwiększałby się o metr, góra dwa, na 10 poziomie.
Czasowa - coś trwa kilka sekund, na 10 poziomie wydłuża się to o sekundę, dwie.
Inne - wszelkie inne boosty, które niekoniecznie admini musieliby wymyślać sami - przecież my jako gracze, możemy też podać własne pomysły. Im więcej głów, tym szersze pole wyobraźni.
Z jednej strony można to uprości właśnie do tego powyżej, a z drugiej - dać różne odgałęzienia danej mocy (wybierzesz jedną, ale już nie możesz wybrać drugiej opcji ów umiejki). Takie trochę RPGowe drzewko umiejętności, które byłoby całkiem ciekawe, ale myślę, że coś takiego można by rozwijać dopiero po osiągnięciu 10 poziomu. A i nie każdą moc.
 
 
Valerie Cadle


18

Czerwona
syndykat-female http://i.imgur.com/WXYGpT9.png pryzmat-female http://i.imgur.com/gTiQdIs.png niezrzesz-female http://i.imgur.com/i3ry5YH.png liga-female http://i.imgur.com/wei1zSu.png

Wysłany: 2016-08-17, 14:36   
   Multikonta: MG, Willow, Lux
[Cytuj]

Wypowiadajcie się, usery. Chcemy myśleć, co o tym sądzicie. Oczywiście jakakolwiek modyfikacja obecnego systemu będzie się wiązała z lekkim skomplikowaniem go. Mi się wydaje, że obecny system jest prosty i wystarczający na nasze potrzeby, ale czekam na inne wypowiedzi :)
_________________


 
 
Alice Young


21

Pomarańcz
systema-female http://i.imgur.com/qSptghe.png niezrzesz-female http://i.imgur.com/i3ry5YH.png pandemonium-female http://i.imgur.com/6Rdj5zO.png liga-female http://i.imgur.com/wei1zSu.png

Wysłany: 2016-08-17, 15:08   
   Multikonta: John, Nathan
[Cytuj]

Marceline Abadeer napisał/a:
Propozycja, bo tak


Jestem jak najbardziej ZA. Na 5 i na 10 lekko zwiększyć moce umiejętności (choć w przypadku pomarańczowych to w większości przypadków już nic się z nimi nie da zrobić) zamiast tylko dawać większą szansę na użycie jej. Wtedy mając moc na 10 poziomie nie tylko będziemy mieli dużą szansę na jej użycie, ale też będziemy mieć ją lepiej opanowaną niż ktoś z pierwszym poziomem kto po prostu "miał farta". No a poziom 5 to taki półmetek. Co do drzewka rozwoju to raczej trudne w wykonaniu i... Trzeba by było to dobrze zrobić, żeby opłacało się brać obie opcje (kwestia zrównoważenia), więc sądzę, żeby przynajmniej póki co pozostać przy zwiększeniu mocy niektórych umiejętności na 5 i 10 poziomie.
_________________
Myśli Słowa Telepatia Czyny.

Wszystkie posty zaczynające się od
MG
są pisane jako MG.
 
 
Daeri Park


Wysłany: 2016-08-17, 15:39   
   Multikonta: -
[Cytuj]

Wydaje mi się, że drzewko umiejętności trudno będzie uzyskać bez zmieniania działania oraz ogólnego zamysłu umiejętności. Jednak byłabym za tym, żeby dodać do umiejek jakieś bonusy, np. większą szansę na to, że wyjdzie. Na razie umiejętności są za mało zoptymalizowane pod względem tego, czy się uda, czy nie. Na przykład umiejek na pierwszym poziomie w ogóle się nie opłaca brać.
 
 
Kelly McCarthy19 lat

Niebieska Matka Teresa
syndykat-female http://i.imgur.com/WXYGpT9.png niezrzesz-female http://i.imgur.com/i3ry5YH.png pandemonium-female http://i.imgur.com/6Rdj5zO.png lowcy-female http://i.imgur.com/RlDynJq.png owd-female http://i.imgur.com/baq9buf.png

Wysłany: 2016-08-17, 15:47   
   Multikonta: Szejn, Mistrz Gry, Cookie
[Cytuj]

Ale jak to w grach MMO, taki przykład - też nie opłaca się brać pierwszych poziomów, ale przecież można je rozwijać...
 
 
Daeri Park


Wysłany: 2016-08-17, 15:56   
   Multikonta: -
[Cytuj]

W MMO zależy to od poziomu postaci, bo perk poziomu pierwszego, który jest do zdobycia powiedzmy na poziomie piątym jest dostosowany siłą do poziomu. Tutaj nie ma poziomu postaci, więc jeszcze bardziej nie opłaca się tego brać.
 
 
Kelly McCarthy19 lat

Niebieska Matka Teresa
syndykat-female http://i.imgur.com/WXYGpT9.png niezrzesz-female http://i.imgur.com/i3ry5YH.png pandemonium-female http://i.imgur.com/6Rdj5zO.png lowcy-female http://i.imgur.com/RlDynJq.png owd-female http://i.imgur.com/baq9buf.png

Wysłany: 2016-08-17, 16:07   
   Multikonta: Szejn, Mistrz Gry, Cookie
[Cytuj]

To jak to widzisz? Można przecież swobodnie zbierać punkty uczestnicząc w treningach i eventach. Nie od razu Rzym zbudowano. Jeszcze się nie urodził taki co wszystkim dogodził. Czekam na jakieś sensowne rozwiązanie, drzewka wydają się być rzeczywiście trochę zbyt skomplikowane. Daeri, jak to widzisz? Podwyższenie liczby przy rzutach? Wtedy znów będzie większe prawdopodobieństwo, że ktoś przy szczęściu z 1 poziomem będzie lepszy od tego, który ma poziom 5. Kości niestety są elementem losowym i musiałyśmy jakoś to rozwiązać. Nie chciałyśmy też zbyt komplikować "mechaniki", aby każdy mógł się szybciutko odnaleźć.
 
 
Daeri Park


Wysłany: 2016-08-17, 16:16   
   Multikonta: -
[Cytuj]

Obecny system uwzględnia jedynie szansę na użycie umiejętności ogólnie, ale nie patrzy na sytuację w jakiej znajduje się postać gracza. Dlatego poziom umiejętności traktowałabym jako modyfikator do rzutu, poziom pierwszy = +1 do rzutu, a sam rzut możecie wykonywać kością k100 i ustalać w trakcie akcji procentowy poziom trudności rzutu, co umożliwia ta kostka. Czyli cały rzut wyglądałby tak: k100 + mod. poziomu umiejętności.
W mojej karierze RPGowej taka mechanika sprawdzała się najlepiej, jeśli nie graliśmy z grupą na określonym systemie.
 
 
Lounarie de Coudray20 lat

Czerwona
systema-female http://i.imgur.com/qSptghe.png pandemonium-female http://i.imgur.com/6Rdj5zO.png pryzmat-female http://i.imgur.com/gTiQdIs.png niezrzesz-female http://i.imgur.com/i3ry5YH.png

Wysłany: 2016-08-17, 17:11   
   Multikonta: Annabeth, Ceridwen, Mistrz Gry
[Cytuj]

Daeri - Tylko, że to nie jest RPG, a PBF ;) Tutaj mamy bardziej pomieszanie rzutów na to, czy uda się wykonywana umiejętność z opisami akcji i oceną MG. Gram w RPG irl i nie chcę przenosić ich mechaniki na fora, bo to dla mnie nie ma sensu. Jest zbyt skomplikowane, żeby to wrzucić na forum i żeby każdy to szybko ogarnął. Jak dla mnie taki system kostek, jaki mamy teraz jest wystarczający dla PBF, który ma być zabawą.

A co do propozycji Marcysi - samo drzewko umiejętności byłoby problematyczne, ale można w sumie pomyśleć nad boostami na 5 i 10 lvl umiejętności ;)
 
 
Valerie Cadle


18

Czerwona
syndykat-female http://i.imgur.com/WXYGpT9.png pryzmat-female http://i.imgur.com/gTiQdIs.png niezrzesz-female http://i.imgur.com/i3ry5YH.png liga-female http://i.imgur.com/wei1zSu.png

Wysłany: 2016-08-17, 20:52   
   Multikonta: MG, Willow, Lux
[Cytuj]

Moim zdaniem powinno zostać tak jak jest z ew. lekkim podwyższeniem tych umiejek na 5/10 poziomie. To akurat da się zrobić, ale zamiana całego systemu umiejętności na większe rozwijanie i zalewanie graczy kolejnymi ścianami tekstu nie wchodzi zbytnio w grę. Przynajmniej ja tak uważam. Zawsze chciałam się skupić przede wszystkim na grze fabularnej, ale patrząc na powiedzmy system tutaj - nie obejdzie się bez różnych walk. Zresztą tak czy siak kostki przede wszystkim działają wtedy, kiedy w grę wchodzi pomysł gracza vs pomysł gracza. Rozumiecie - albo walka, albo łamanie systemów innych graczy, albo jakieś inne rzeczy tego typu. W normalnej grze fabularnej, gdy powiedzmy będą misje itp. (piszę z punktu widzenia opiekunki Ligi) to i tak większość będzie zależała od Mistrza Gry i on będzie mówił kiedy gracz ma rzucać kośćmi a kiedy nie. Chyba, że w fabule spotka się dwóch graczy - wtedy pojedynek między nimi będą rozstrzygały kostki.

To, że teraz na treningu kazałam większości rzucać to tylko i wyłączne z tego względu, żeby zaznajomili się z systemem kości i tego jak one właściwie działają. Nic więcej.

Dlatego też uważam, że kości są najbardziej sprawiedliwe. Niektórzy są za wielkimi przelicznikami itd. a jeszcze inni wolą się zdać na "wolę MG". Myślę, że nasz obecny system kostek jest gdzieś na samym środku i nie ma sensu go przesuwać w jakąkolwiek stronę.

Co do boostów - wiadomo, nie wszystkie umiejętności można jakoś specjalnie "wyboostować". Dlatego nie będzie to dotyczyło wszystkich, co w sumie też jest lekko problematyczne.
 
 
Cassie Hardy


20 było

Gest... pomarańcza
Wysłany: 2016-08-17, 23:02   
   Multikonta: Nie.
[Cytuj]

Dzień dobry, dzieciaki.

Uważam, że pomysł Marceli jest o tyle świetny, co po prostu zajebisty. Ot. Na pewno sprawienie, by można było czuć różnicę awansowanej postaci, jest dobrym krokiem. Osobiście uważam, że Pomarańczowi też mogą mieć z tego tytułu ulepszenia - choćby brak potrzeby dotykania ofiary.
Jestem jak najbardziej za czerwonowłosą.
 
 
Cassie Hardy


20 było

Gest... pomarańcza
Wysłany: 2016-08-19, 16:54   
   Multikonta: Nie.
[Cytuj]

Hej, ja w sumie mam pytanie bardzo do graczy niźli Administratorek (one mnie tak kochają, że i na wszystko się zgodzą).
Chodzi mi o pomarańczowych, a dokładnie jedną zdolność - czytanie myśli. Czy nie oczywiste jest, że skoro jesteśmy władcami umysłów aktorami potrafiącymi opanować tysiące twarzy itd. etc., to również możemy rozmawiać pomiędzy sobą w myślach? Taka najzwyczajniejsza na świecie rozmowa - pomiędzy dwoma Pomarańczowymi. Nie wpływałoby to na nikogo więcej, oprócz tych z tego koloru. Oczywiście, ograniczenia, jak obowiązkowe patrzenie na rozmówce + odległość paru metrów jest normą, jednak sam pomysł - wart jest rozważenia.
Proszę wszystkich użytkowników o ich zdanie, gdyż to oni będą później odczuwać konsekwencje tego. :_)
 
 
Marceline Abadeer20 lat

Czerwona
systema-female http://i.imgur.com/qSptghe.png niezrzesz-female http://i.imgur.com/i3ry5YH.png liga-female http://i.imgur.com/wei1zSu.png

Wysłany: 2016-08-19, 16:58   
   Multikonta: -
[Cytuj]

^Hardy, potem można by to nawet ulepszyć o komunikację z nie-Pomarańczowymi. Oczywiście działałoby to tylko w jedną stronę :d
_________________
When you call me, I will always find you
When you need me out, I'll come for you
And when you're lonely, I will find a way to
Guide you home to me, I'll come for you.
 
 
Cassie Hardy


20 było

Gest... pomarańcza
Wysłany: 2016-08-19, 17:03   
   Multikonta: Nie.
[Cytuj]

No tak - wtedy to byłoby o wiele ciekawszym rozwiązaniem. Ogólnie uważam, że te umiejętności wrodzone, powinny w jakiś sposób - na wyższych poziomach - rozwijać się o zdolności drużynowe. Nadałoby to sensu dla teamworku.
 
 
Alice Young


21

Pomarańcz
systema-female http://i.imgur.com/qSptghe.png niezrzesz-female http://i.imgur.com/i3ry5YH.png pandemonium-female http://i.imgur.com/6Rdj5zO.png liga-female http://i.imgur.com/wei1zSu.png

Wysłany: 2016-08-19, 17:21   
   Multikonta: John, Nathan
[Cytuj]

To wrodzone też rozwijamy tak jak normalne? W sensie poziomy itd?
A pomysł rozmowy między pomarańczowymi jest świetny! Oczywiście, wiem, co kombinujesz~~ <3
Fakt, że można byłoby to rozszerzyć na resztę drużyny - przekazywanie przez myśli komunikatów nie może zostać przechwycone, więc pomarańczowi mają więcej sensu w drużynie... Więc jak najbardziej za, choć nie wiem czy jako pomarańczowa mam prawo głosu XD
_________________
Myśli Słowa Telepatia Czyny.

Wszystkie posty zaczynające się od
MG
są pisane jako MG.
 
 
Summer Dawson19

Zielony Ziemniak
syndykat-female http://i.imgur.com/WXYGpT9.png systema-female http://i.imgur.com/qSptghe.png niezrzesz-female http://i.imgur.com/i3ry5YH.png liga-female http://i.imgur.com/wei1zSu.png

Wysłany: 2016-08-20, 11:26   
   Multikonta: Emilka, Ro
[Cytuj]

Coś podobnego proponowałam dla zielonych, ale u was będzie się to bardziej trzymało kupy. Macie moje błogosławieństwo! Chociaż, faktycznie powinna być możliwość ulepszenia jej do działania na reszcie drużyny.
_________________
NOTATNIK RELACJE
Have we gone too far?
Have we lost our minds?
 
 
Wyatt Newell


Wysłany: 2016-08-20, 11:30   
   Multikonta: Brak
[Cytuj]

Jako pomarańczowy jestem w 100% za! Taka telepatia byłaby najbardziej logiczna dla kogoś kto i tak ma zdolności czytania myśli i podobne.
 
 
Cassie Hardy


20 było

Gest... pomarańcza
Wysłany: 2016-08-22, 13:35   
   Multikonta: Nie.
[Cytuj]

Cześć, to znowu ja.

Co myślicie o konkursach forumowych? Jednak nie takich niecodziennych; zwykłych cyklicznych, powtarzających się co miesiąc lub dwa. Chodziłoby tu o błahe sprawy, jak post miesiąca, najlepszy pisarz czy postać miesiąca. Nie wpływałby znacząco na fabułę - byłby raczej dla nas, gdzie ludzie dostawaliby motywacji do tego, by być coraz lepsi. :yyy:
Administracja też by się mogła wypowiedzieć. :zacieraręce:
 
 
Daeri Park


Wysłany: 2016-08-22, 13:37   
   Multikonta: -
[Cytuj]

Jak dla mnie to super pomysł. Takie konkursy są dość często spotykane na forach i ludzie zwykle się fajnie przy tym bawią.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
[ ODPOWIEDZ ]
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Forum zostało otwarte 2016-08-15. Pomysł na nagłówek zaczerpnięty z Shine. Autorem systemu zakładek jest Noritoshi.
Strona wygenerowana w 0,042 sekundy. Zapytań do SQL: 9