Strona Główna  • Forum zostanie zamknięte w przeciągu kilku dni. Jeśli ktoś chciałby zatrzymać swoją kartę, to ma na to jeszcze trochę czasu. W tym miejscu chciałybyśmy podziękować wszystkim graczom za czas, jaki spędzili na forum tworząc je z nami.
    Dziękujemy - Administracja Caledonii.
    Obecnie na forum mamy luty, 2023 rok, -5 stopni celsjusza, lekkie opady śniegu.

  • Pryzmat: Nadszedł czas kolejnych zmian. Zniesienie obozów to był zaledwie początek. Prezydent Donovan po miesiącu od zwycięstwa w wyborach, podjęła kolejny spory krok w kierunku uwolnieniu uciśnionych psioników. - Zdecydowałam, że zamykam projekt pryzmat. Psionicy, chociaż mają przewagę z mocami, to jednak dalej dzieci. Nie powinniśmy was wykorzystywać jako ochronę. Dlatego też wysyłam was na osiedle. Będziecie mieli tam zapewnione wszystko, co będzie potrzebne i będziecie mogli tam żyć bez strachu o jutro. - poinformowała ich dalej spokojnym tonem nie przerywając swojego wywodu, nawet jeśli usłyszała okrzyki protestu. Nie zamierzała się ugiąć. Już dosyć krzywdy wyrządzili tym dzieciakom. Starczy tego dobrego, pora im dać trochę wolności i chociaż namiastkę życia, które zostało im brutalnie wyrwane przez epidemię. W związku z powyższym członkowie biorący udział w projekcie, znanym pod nazwą Pryzmat zostali oddelegowani ze służby na zasłużony odpoczynek. Od teraz zamieszkają oni w niewielkim miasteczku położonym niedaleko Denver.


Poprzedni temat «» Następny temat
Forumowy słownik pojęć
Autor Wiadomość
Valerie Cadle


18

Czerwona
syndykat-female http://i.imgur.com/WXYGpT9.png pryzmat-female http://i.imgur.com/gTiQdIs.png niezrzesz-female http://i.imgur.com/i3ry5YH.png liga-female http://i.imgur.com/wei1zSu.png

Wysłany: 2016-11-12, 18:03   Forumowy słownik pojęć
   Multikonta: MG, Willow, Lux


Bialy szum

Dźwięk, emitowany z przerobionych głośników. Działa na pokolenie PSI, powodując zawroty głowy, utratę przytomności, krwotoki, bóle mięśni. Obezwładnia i najczęściej jest używany przez służby porządkowe, w momencie braku kontroli nad dziećmi. W ciągu trwania epidemii, powstały różne modyfikacje Szumu. Odpowiednio ustawione fale, mogą jedynie odebrać możliwości używania mocy. Istnieje też możliwość przeprogramowania częstotliwości, by działała jedynie na dany kolor Psi.
W Pryzmacie stworzono na jego bazie opaski, niwelujące działanie mocy.


Obecny stan USA

Gospodarka kraju praktycznie upadła. Wiele osób straciło swoje domy i posady. W kraju panuje bieda i wiele jego obszarów zupełnie opustoszało. Ludzie wprowadzili się do swoich rodzin, żeby rachunki były mniejsze, tak więc jest też wiele opuszczonych domów. Nie działają szkoły i uniwersytety. Wiele sklepów zostało splądrowanych przez uciekinierów z obozów. Największe zaludnienie panuje w miastach - tam życie toczy się bardzo skromnie, jednak normalnie. Mimo to i tak przepełnione jest wiecznymi protestami i kłamstwami ze strony rządu. Psionicy i tak nie mają gdzie wracać, stany są zniszczone kryzysem, a większa część rodzin nie żyje, albo bardzo ciężko ją znaleźć. Przestępczość w stanach jest bardzo wysoka. SSP jest pełno w każdym mieście, właśnie po to, żeby kontrolować pokolenie PSI, dlatego też dalej żadne rodziny nie chcą pomagać dzieciom, a już w szczególności obcym psionikom. W końcu żadna rodzina nie chce być w centrum zainteresowania SSP.


Oboz rehabilitacyjny

Obozy, które powstały po to, by odizolować pokolenie PSI od społeczeństwa. W obozach dzieci przede wszystkim pracowały - szyły mundury dla żołnierzy czy pielęgnowały ogrody. Oczywiście było to kompletnie bezsensowne i było jedyne próbą wymyślenia im zajęcia. Nie były tam dobrze traktowane. Obozy zostały zamknięte po przejęciu władzy przez Judith Donovan.


OMNI

Choroba, która dotknęła Stany Zjednoczone w 2016r. To właśnie przez nią ponad 80% dzieci umarło. Jej symptomy to ogólne zmęczenie, wymioty, wysoka gorączka, kaszel, katar. Chorowały na nią dzieci w wieku 10-14 lat. Czasami zdarzało się, że przeżywały - wtedy objawiały się u niej zdolności psioniczne.


Psi/Psionicy

Czyli dzieci u których objawiły się zdolności psioniczne. Przeważnie działo się to w wieku 10-14 lat. Takie dzieci, przed tym, odczuwały wszystkie symptomy OMNI, jednak nie umierały. Wirus mutował w nich, powodując paranormalne zdolności.


Rzad USA

Rząd zdecydował się na wysłanie dzieci do Obozów Rehabilitacyjnych niedługo po wybuchu epidemii. Odbierał je również potem, gdy osiągnęły 10 lat - czyli wtedy, kiedy ujawniały się zdolności Psi. Na jego czele stał prezydent Joseph Gray i była to jego druga kadencja. Po wycieku informacji i niefortunnych wydarzeniach w Pryzmacie, został on odsunięty od władzy, a na jego miejscu zasiadła Judith Donavan.


SSP

Czyli Siły Specjalne Psi. Jest to grupa wyszkolonych żołnierzy, którzy spędzili sporo czasu w obozach. Wiedzą, jak postępować z dzieciakami i przeważnie są bardzo okrutni. Podlegają pod rząd, jednak teraz, gdy sporo obozów opustoszało jest ich coraz mniej. W przeciwieństwie do normalnej armii USA, wiedzą, do czego zdolni są Psionicy.Ostatnio zmieniony przez Summer Dawson 2017-04-22, 20:36, w całości zmieniany 10 razy  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
[ ZAMKNIĘTY ]
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Forum zostało otwarte 2016-08-15. Pomysł na nagłówek zaczerpnięty z Shine. Autorem systemu zakładek jest Noritoshi.
Strona wygenerowana w 0,033 sekundy. Zapytań do SQL: 11